Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Lyžařská helma

Jak docílit správného uzasení helmy

Jak má helma sedět

K zajištění správného usazení nasaďte helmu, podívejte se do zrcadla a jemně posuňte helmu na vaší hlavě vpřed a vzad a poté ze strany na stranu. Pozorujte přitom kůži v oblasti obočí. Jestliže sedí pohodlně a pleť se pohybuje s helmou, řádné usazení bylo uděláno. Jestliže ne, helma je příliš uvolněná. Helma by měla být nošená tak, aby její přední strana byla přibližně 2,5 cm nad vaším obočím.

VAROVÁNÍ

Nikdy nepoužívejte tuto helmu na motorová vozidla. Žádná helma nemůže ochránit nositele proti všem možným dopadům. Dokonce i nehody ve velmi pomalých rychlostech, můžou mít za následek těžké ublížení na zdraví nebo smrt.

Jak mají sedět pásy

S přilbou na vaší hlavě upevněte všechny pásy tak, aby měli shodné napětí, zadržovací pásy a helma by měly sedět co nejpohodlněji. Bezpěčně upevněnou helmu zkuste posunout vpřed a vzad, pokud je to možné. helmu by nemělo být možné odstranit z vaší hlavy, neměla by padat dozadu nebo vám bránit ve výhledu vpřed. Jeslti řádné usazení nemůže být dosaženo, helmu nenoste.

Všechna nastavení by měla být kontrolována vždy, když je helma nošena.

Péče o vaši helmu:

Užívejte jen jemné mýdlo, vodu a nebrusné plátno k vyčištění skořepiny, vycpávek a zádržného systému. Použití chemického a čistícího rozpouštědla může způsobit neviditelné zničení helmy. Použití čistého rozpouštědla, barvy brusiva může snížit ochrannou funkci přilby.

Důležité informace:

  • Tato helma není vhodná pro osoby, které nemohou pohodlně nést váhu helmy. Děti do jednoho roku, by měli být vyšetřené pediatrem, zda mají adekvátní krční svalstvo - před používáním této helmy.
  • Tato helma není určena pro motorové sporty.
  • Tato helma je navržena k tomu, aby absorbovala jeden významnější pád. Poškozené helmy by neměli být užívány znovu, jestliže nebyly prozkoumány. Dopad může způsobit neviditelné zničení helmy.
  • Vystavení extrémním teplotám může způsobit neviditelné poškození vaší helmy.
  • Připevnětě všechny zádržné pásy bezpečně. Jestli řádně nesedí, nemůže být helma nošena. Tato helma neposkytuje žádnou ochranu částem těla, které nepokryje přímo.

Kromě významného pádu, bude životnost helmy záviset na délce a četnosti jejího použití. Jako jiné bezpečnostní prvky, i tato helma potřebuje být v průběhu času vyměněna. Doporučuje se vyměnit vaši helmu po třech letech použití.

Výrobek je v souladu s evropskými směrnicemi a vyhovuje požadavkům na ochranu dle CE EN 1077.

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz